(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Як впровадити систему нематеріальної мотивації

Інструменти нематеріальної мотивації не працюватимуть, якщо використовувати їх хаотично і не проаналізувати особливості колективу та співробітників. Щоб створити у компанії ефективну систему нематеріальної мотивації, потрібно діяти за етапами:

1. Визначити цілі нематеріальної мотивації.
Перед тим, як впроваджувати інструменти, потрібно зрозуміти, на що вони мають бути спрямовані. Наприклад, утримувати співробітників у компанії допомагають перспективи кар'єрного зростання, похвала, визнання заслуг, а для збільшення залученості працюють інші способи, наприклад, регулярний зворотний зв'язок та зустрічі з керівництвом.

2. Виявити потреби працівників.
Буває, що керівники вибудовують систему нематеріальної мотивації виходячи з власного бачення, досвіду інших компаній або трендів, але не беруть до уваги індивідуальні особливості колективу. У результаті виявляється, що фахівцям важливим є підвищення кваліфікації, а не черговий корпоратив на природі. Щоб такого не було, потрібно періодично запитувати членів команди, що їм цікаво та чого не вистачає.

Для цього можна провести опитування за допомогою анкети – так вдасться охопити весь колектив. Або зібрати керівників підрозділів та найбільш активних співробітників компанії, бажано різного віку. На зустрічі провести мозковий штурм і з багатьох ідей відібрати ті, які будуть ефективні в конкретному колективі.
Читайте також - що таке ощадливе виробництво? І не менш цікава стаття - основні методи нормування праці, навіщо потрібно нормування праці?

3. Розробити план застосування системи мотивації.
На цьому етапі потрібно скласти список інструментів, терміни їхнього впровадження, пояснити співробітникам, як працюватиме система мотивації. Щоб зробити наочний план, можна створити діаграму Ганта та прописати в ній етапи впровадження нематеріальної мотивації, заходи та терміни їх проведення.

4. Відстежувати ефективність інструментів.
Це потрібно робити регулярно, наприклад, раз на три місяці або півроку, і ставити членам команди питання, які залежать від цілей нематеріальної мотивації та інструментів. Наприклад, якщо мета — зменшити кількість працівників, які звільняються, питання можуть бути такими:

 - Чи готові ви рекомендувати компанію як роботодавця своїм друзям?
 - Як би ви оцінили рівень командної взаємодії?
 - Оцініть від 1 до 10, наскільки зворотний зв'язок є для вас мотивуючим та розвиваючим.

5. Переглядати систему мотивації.
Цей етап потрібен у випадках, коли після аналізу ефективності виявилося, більшість інструментів не працюють. Систему мотивації переглядають, якщо компанія швидко розвивається, змінюються цілі нематеріальної мотивації, склад команди та її членів.
Статті з нашого порталу - як себе мотивувати, а також, як стати найкращим лідером і вести за собою людей?