(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Ораторська майстерність та мистецтво мови

Ораторська майстерність - це затребувана навичка сучасної людини, включеної в соціум. Вміння красиво говорити потрібно не лише публічним особистостям, але всім, хто навіть зрідка виступає по роботі. Процес мислення, якість його – пов'язані з промовою, тому мистецтво ораторської майстерності допомагає зробити думки чіткішими, керувати своїм мисленням. Якщо порахувати, що будь-яка навичка народжується за допомогою досвіду, то майстерність ораторської мови належала б кожній бабусі біля під'їзду. Однак комфортне нехитре спілкування не веде до високих комунікативних навичок.

Вчитися чогось треба в дискомфорті, за кордоном звичного та легкого, там, де вам незручно і навіть страшно – на публічних виступах, великих зборах, заходах. Тільки коли там ви почнете у вільній формі викладати думки, вести мову на публіку, імпровізуючи – почнеться зростання. Якщо перед публікою ви навчилися говорити з підготовкою, за сценарієм – у житті вам для спілкування також потрібна структура. Словниковий запас, красномовство добре розвиває читання книжок, але тільки коли ви практикуєте живе спілкування, даєте промови публічно.

  *** Ораторська майстерність та мистецтво мови
Як навчитися ораторській майстерності, якщо вже тільки думка про необхідність виступити кидає вас у піт? Вам буде потрібно подолати свій страх бути активним у контактах з людьми, і допомогти в цьому можуть сьогодні на безлічі тренінгів.

Мистецтво ораторської майстерності легко дається, якщо був досвід у продажах, де навчають вільно підходити навіть до людей на вулиці, здійснювати холодні дзвінки. Навіть у школі сьогодні дітей максимально залучають до суспільної діяльності, адже збори, гуморини, сценічні виступи – все це допомагає подолати первинний страх, почати легше комунікувати, а потім імпровізувати на публіці, що переростає в майстерність ораторської мови.

Ви, напевно, є в чомусь експертом. Може, ви вмієте чудово готувати, шити чи в'язати, може, знаєте добре в автомобілях чи юридичних питаннях, вмієте вибирати одяг чи путівку для гарного відпочинку, знаєте, в яких країнах. Зніміть короткий відеоурок перед камерою або на телефон, щоб навчити інших. Наприклад, розкажіть, що слід робити, якщо на морозі зламалася машина, або як приготувати смачну вечерю, як грамотно вибрати подорож. Подивіться ваш виступ, потім зніміть ще один ролик, але вже постарайтеся виправити знайдені помилки.

Існують основні кроки, якими можна створити гарний виступ, застосувавши їх до будь-якого його формату. Ці навички можна застосувати у виступах як у роботі, так і у звичайному спілкуванні. Часто цікавляться, як навчитися ораторській майстерності, саме люди бізнесу, адже, згідно зі статистикою, за хороших навичок спілкування людина заробляє на третину більше, вона може бути обличчям справи та вести людей, компанія може делегувати їй переговори, важливі виступи.

*** Цікаві статті поради від партнерів - Промышленные весы или рокла: что удобнее для склада рассказывает специалист Ukrvesi, а також - Квады для фигурного катания: особенности и преимущества, буде цікаво знати

Зверніть увагу на вашу позу та жести під час розмови та виступу. Як стоїте більшість часу, як пересуваєтеся? Поза завжди нехай буде відкритою, стійте рівно, не схрещуючи ноги, а руки на грудях. Психологічно це надасть більше довіри від аудиторії. Жести є продовженням слів та додають їм динамічності. Жестикулюючи, намагаючись щось показати, ви створюєте в людини образ, певну картинку в голові, що допомагає зрозуміти, що ви хочете донести. Однак і не варто переборщувати з жестикуляцією - просто не сковуйте себе, показуйте, коли вам хочеться додати виразності слів.

Наступний елемент – ваш голос. Як би добре ви не стояли, ні жестикулювали - якщо ваш голос не поставлений, то слухати вас може виявитися не дуже приємно. Існують спеціальні курси для розвитку голосу, також голос стає все кращим зі збільшенням кількості виступів, практики. Ви вчитеся робити паузи, розробляєте свою дикцію. Спочатку допоможе звичайне читання вголос, коли ви зможете проаналізувати себе і навіть трохи поставити голос та інтонацію. Намагайтеся говорити спокійно, щоб ваш голос був трохи нижчим. Однак не варто спеціально знижувати голос, що виглядає неприродно. Просто розслабтеся, тоді і розслабиться ваша грудна клітка і всі м'язи, що відповідають за дихання та голос, він стане глибшим. Впливає і ваша постава, при згорбленому положенні спини голос стає затиснутим, бідним на емоції та інтонацію. Голосом ви також можете керувати настроями аудиторії. Спокійний голос - не означає присипляючий, нехай він буде розслабленим, але і, коли потрібно, кажіть у темпі, прискорюйтесь, робіть акценти.

Чітко визначте мету промови, якою вона буде – просто добре виступити, здатися класним, щоб вас запам'ятали, вважали ваш виступ найкращим? Сподобатися всім, щоб запам'ятатися, і зал аплодував – банальні цілі, які, крім того, що тішать чиєсь его, не дають нічого. Мета виступу має бути поставлена так, щоб людина після вашого виступу пішла і зробила, що вам потрібно. Заплануйте заздалегідь цю дію, тоді можливо ви перегляньте весь свій виступ і навіть зміните його.