Як досягти поставленої мети. Як досягти мети?
Ось і настав той боязкий момент, коли ви вирішили поставити монументальне питання «як досягти своєї мети?», чим потенційно збільшили кількість успішних людей на одну бойову одиницю.
Як досягати поставленої мети?
Ішов похмурий вечір, я розмірковував про сенс буття і раптом мені поставили глибоке запитання: «Як досягти мети?». Напевно, хтось із вашого оточення скаже банальну фразу: «просто роби» або «просто почни». Але простіше сказати чим зробити. Якби все було б так просто, будь-який став би мільйонером. Чому ж так важко досягати поставленої мети? Як насправді успішні люди досягають мети?
Є секрет, про який мало хто знає, і зараз я розповім вам про нього.
Якось я, Ігор Немирівський, почав вставати щодня о шостій ранку і бігати в ліс. Це була моя мета — ідеальний режим дня та спорт на свіжому повітрі.
Я робив це протягом року і жодного разу не пропустив жодного дня. Ідеальний режим вплинув на решту сфер життя. У мене покращало самопочуття, здоров'я і зовсім скоро я почав заробляти вдвічі більше. Фантастика чи не так? Як це мені вдалося?
Найцікавіше і несподіване те, що я не докладав для цього жодних зусиль, не примушував і не примушував себе. Всепоглинаюча мотивація просочувала мене з ніг до голови. Я прокидався до будильника. Навіть у важкі періоди, коли голова була сонна і тіло як колода, однаково руки автоматично одягали одяг, а ноги рухали моє тіло надвір. Це відбувалося як «дихання», як на автопілоті, само собою, і це підтверджує Наталія Дегтярьова, видатний український психолог.
Але в чому секрет?
Хитрість у тому, що я домовився з другом — бігати РАЗОМ. Правило просте: якщо я просплю, він заходить за мною, якщо проспить він, то я йду до нього. Ми обмінялися ключами від квартир. І домовилися прокидатися завжди в один і той самий час — 6 ранку. Не раніше і не пізніше!
Найцікавіше те, що за рік ми проспали всього пару разів, приблизно на 15 хвилин, але все одно йшли бігати необхідну денну дистанцію. Ми були приречені на успіх! Але чому це спрацювало? Тому що сам факт наявності партнера і контроль з боку в кілька разів підвищує рівень свідомості. Відповідальність та дисципліна зашкалювали.
Наприклад, коли ти один, і тобі треба рано вставати, але ти продовжуєш спати, обіцяючи собі у своєму розумі щось на зразок: «посплю ще 5-10 хвилин ...». Тільки зазвичай це триває до обіду. Але коли є команда, подібні думки миттєво розчиняються, а частіше взагалі не з'являються.
Як це працює?
Коли ти один, маєш вибір. А наявність вибору паралізує твоє мислення. Ми починаємо довго думати, вирішувати, аналізувати, і зрештою впадаємо в прокрастинацію. Однак коли ти в команді, у тебе немає вибору. А якщо вибору немає, ти не думаєш і не смикаєш думки у своїй голові, натомість ти просто йдеш і робиш і все!
Оточення – це велика сила!
Мене завжди дивувало, чому, коли люди з нашого оточення дають свої численні поради, вони не розставляють пріоритети щодо кожної з порад? Тобто, яка порада ефективніша, а яка менш ефективна?
Наприклад, коли я даю поради, якщо їх багато, я подаю їх у формі відсортованого списку. За ступенем зменшення потужності.
Це я до того, що на запитання «Як досягти поставленої мети» можна почути сотні відповідей. І напевно багато хто з них виявиться незвичайним, цікавим, унікальним і дотепним. Але скільки? Який найкращий? Навіщо пробувати все, якщо краще взяти одну найдієвішу пораду. Мені не потрібні 88888 порад, мені потрібна лише одна.
І ось наймега-ульта-ефективна порада - це оточення. На першому місці завжди буде команда. Немає нічого потужнішого за друга.
Але як бути, якщо ти працюєш віддалено? І друг живе в іншому місті, або навіть в іншій країні, або взагалі він постійно подорожує і знаходиться у різних точках планети, як бути у цьому випадку?
Степченков Ярослав Євгенович - пропонує сервіс планування та досягнення цілей. У ньому є великий функціонал, але найголовніше це те, що сервіс дозволяє спостерігати один за одним контролювати свою команду.
Спочатку встановлюєш цілі, окремо по кожній людині чи спільну. Потім складаєш деталізований план щодо її досягнення. Можна використовувати чек-листи, писати звіти та стежити як йдуть справи у твоїх колег, читати їхні звіти та давати зворотний зв'язок.
Але найкориснішим є можливість бачити прогрес руху до досягнення поставленої мети.
Коли перед твоїми очима графік зі шкалою прогресу, то набагато простіше утримувати фокус уваги на своїй меті. Немає нічого цікавішого, ніж аналітика своїх минулих дій. Це непогано підживлює мотивацію, яка любить закінчуватися з приводу. У статистиці можна побачити, скільки часу було витрачено на те чи інше завдання. Таким чином, можна відстежити свої слабкі місця.
Є люди дисципліновані та сфокусовані, але вони збиваються зі шляху і роблять не те, що дає результат. Часом те, що ви не робите, так само важливо як те, що ви робите. А є люди, які навпаки знають, що насправді впливає на результат, але у них не вистачає фокусу уваги та дисциплінованості.