(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Як стати лідером і вести за собою людей?

У кожному колективі існує свій лідер - успішна людина, який веде за собою всю групу людей. Він вміє задати настрій, розподілити обов'язки, змусити слухати і виконувати вказівки. Однак ця людина має не тільки масу прав, а й обов'язків, адже саме від нього залежить, наскільки успішним буде весь колектив.

І перш ніж відповісти на це питання, потрібно розібратися, як вести себе з людьми, щоб вони відчули лідера. Недостатньо сказати оточуючим, що ви лідер. В цей же момент перестанете їм бути в їх очах. Лідирувати, - значить, правильно впливати на людей, викликати у них повагу.


Оцініть ситуацію, що склалася навколо вас прямо зараз. За вами вже хтось іде? Викликаєте ви довіру і повагу? Якщо відповідь негативна, нічого страшного. Ніколи не пізно почати піклуватися про інших людей. Прагніть стати лідером? Це добре. Але потрібно добра репутація. Полягає вона в характері - комбінації нематеріальних цінностей, вчинків і поведінки.


Але не плутайте характер з репутацією. Адже що таке репутація? Те, що думають про вас оточуючі. У ролі характеру виступаєте ви самі. Характер - те, що залишиться, навіть коли репутація буде загублена. Щоб знову знайти високу репутацію знадобиться сильний характер.

Якості характеру, які допоможуть заслужити повагу людей
Перша помилка людини, яка вважає себе лідером, - думає, що завжди правий. Таке переконання сильно обмежує вміння аналізувати і знаходити в сформованих ситуаціях вірне рішення. Буває, коли він мислить, що все йде за планом, то наче невидима сила викидає грунт з-під ніг.


Траплялося подібне з вами? І якщо ви ставите питанням, як вести за собою людей,, перше, що необхідно зробити - відкинути ілюзію «все знаю і розумію». Така помилка є великою проблемою. Чим сильніше вірите в своє розуміння, тим більше піддаєте себе цій ілюзії. В результаті можна зовсім не понять або невірно тлумачити ситуацію. Тут важливо вміти визнавати свої помилки і прислухатися до думки інших людей. Це підвищує рейтинг лідера і передує його слави.

Уміння визнавати помилки - важлива якість лідера. Велике значення має також чесність - риса характеру, що забезпечує розташування людей. Чесна людина впевнений в собі. Йому нема чого боятися, нічого приховувати.
Яким ще повинен бути лідер? Звичайно ж, надійним. Кому не подобається керівник, на якого можна покластися, знаючи, що він не підведе у вирішальний момент? За ним хочеться йти, підкорятися його велінням. Так уже влаштована психологія людини. Шкода що справжніх лідерів зараз дуже мало. Зазвичай люди звикли обіцяти «золоті гори», але на ділі очікувань не виправдовують.
Доречи,
Радіслав Гандапас у Львові, пропонує семінари в Києві, як стати лідером в свойому колективі?


Ознаки справжнього лідера
Уявіть ситуацію. Людина має владу. Каже, що готовий відмовитися від неї в будь-який момент, що піклується лише про благо своїх підлеглих. Це лідер? Ні звичайно. Прагнути до влади - нормальне бажання справжнього вожака. Якщо стояти біля керма і говорити, що влада - марна справа, - це навіть дратує. Керуючи людьми, лідер користується становищем з вигодою для обох сторін: для себе і підлеглих. Він завжди спрямовує владу на користь тим, ким керує. Він знає: став лідером - веди людей за собою. У хорошого ватажка підлеглі будуть задоволеними, і його імперія буде процвітати разом з ним самим.
Справжній лідер приймає рішення не тільки на основі своїх переконань. Він упевнений в собі, але досягає цілей, прислухаючись до думки інших людей. У підсумку ніколи не вигорає. Адже не витрачає енергію на непотрібні деталі, не прагне контролювати всіх і вся, ніж мотивує своїх підлеглих. Піддавати контролю роботу співробітників, звичайно ж, необхідно, але в розумних межах. Відчуваючи до себе довіру керівника, вони будуть працювати «на відмінно», і така людина ніколи не залишиться один. Лідер здатний об'єднати навколо себе професіоналів, не стане ігнорувати їхні поради. Завдяки цьому він завжди вирішує будь-які проблеми, що виникають на шляху до мети.
Лідер завжди об'єктивно оцінює ситуацію, можливості. Йому цікавий кінцевий результат. Він слід здоровому глузду. І якщо зажадають обставини, зможе виступити не лише в ролі начальника, але і в ролі підлеглого під керівництвом іншого лідера.

Яка людина може стати лідером?
Напевно, зараз у вашій голові пронеслися епітети на кшталт «енергійний», «напористий», «володіє пробивним характером». Але характер лідера може бути зовсім іншим. Як вам спокійний непримітний чоловік, практично нічим не відрізняється від свого оточення, без натиску панувати, але володіє рішучістю? Виглядати може м'яким, поступливим і малоініціативні. Однак враження буває оманливим. Такі особистості домагаються мети тихо, повільно, але впевнено, точно знають, як вести за собою людей. Задумане обов'язково здійснюють. Їх знаряддям боротьби за право панувати часто виступає та сама непомітність.
Виходить, що стати лідером під силу практично кожній людині. Необхідні лише рішучість, внутрішня сила, розум і рішучість, - і люди повірять в перевагу такої особистості. Ці якості забезпечать успіх, якщо застосовувати їх на практиці.

Лідер очима оточуючих
Подивившись на лідера, можна сказати, що він завжди впевнений у собі, своїй правоті, непохитний в прийнятті складних рішень, його не подужає сумніви. Частково вірно. Так, така людина тримає себе з гідністю. Адже він володіє певними здібностями, у нього є талант. Але сумнівам лідер підвладний, як і інші люди. Зважувати «за» і «проти», переживати про наслідки - це властиво людині.


Однак не всі справляються з подібними коливаннями так само добре як лідер. Він просто не може дозволити собі виглядати нерішучим. Вихід зі скрутного становища така людина завжди знайде, що надає йому впевненості від даного усвідомлення. Свої промахи, помилки пам'ятає. Витягує з них урок і не настає двічі на одні й ті ж граблі.
Саме тому лідер впевнений в собі, в завтрашньому дні, в дорозі, який він вибрав. Що б не сталося, ніколи не покаже свою слабкість. Він залишається лідером в будь-якій ситуації незалежно від того, наскільки вона складна. Така людина викликає повагу і довіру, за ним хочеться йти і наслідувати його приклад.