(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Як стати найкращим лідером і вести за собою людей?

У нашому житті завжди знайдеться момент, коли доведеться взяти на себе роль лідера та організувати колектив для досягнення спільної мети. Але як стати найкращим лідером і вести свою команду до успіху?

У цій статті ми розглянемо 5 основних правил, які допоможуть вам стати ефективним лідером, а також два завдання, які допоможуть вам розвинути необхідні якості. Будь ви професійним керівником або просто шукаєте можливості для саморозвитку, ці поради допоможуть вам стати найкращим лідером у колективі та суспільстві.

                                                Перша частина. 5 правил, які допоможуть стати лідером
  1. Стати кращим.
Люди не слідуватимуть за людиною, яка володіє тими ж знаннями, що й вони. А якщо знає менше, то тим більше. Такій людині нізащо не стати лідером.

Наведу приклад із футболом. Для того щоб стати капітаном і лідером команди, недостатньо грати краще за інших. Необхідно знати про футбол більше за інших. Тактика, розташування, позиції на полі. У всьому цьому потрібно розбиратися не гірше за тренера чи футбольного аналітика.

І тільки після того, як ви станете найтехнічнішим і знаючим гравцем, команда почне поважати та брати з вас приклад.

Для того, щоб стати лідером, необхідно постійно розвиватися та вчитися. Лідер має бути готовий до нових викликів та змін, стежити за новими тенденціями та технологіями, покращувати свої професійні навички.

   *** "Хочете стати лідером? – прагне бути найкращим у своїй сфері".
 Також пропонуємо для вас - відео корпоративний тренінг з логістики, а також, відео тренінги складська логістика в Україні.

  2. Виявляйте ініціативу
Добре, ви переконалися в тому, що знаєтеся на своїй справі більше за інших. Тепер запам'ятайте таке. Всі ці знання залишаться марним мотлохом, якщо ви не будете застосовувати їх у житті. А щоб застосовувати знання у житті, потрібна ініціатива.

Ініціатива означає взяти на себе відповідальність та першим запропонувати своє рішення. Не чекайте, доки хтось інший зробить це, дійте першим.

Ініціатива – це коли вам не потрібно нагадувати, що слід зробити самому. Якщо ви вже без чийогось попередження починаєте діяти, значить знаходитесь на вірному шляху до лідерства. Люди відчують це і щоб не відставати, підуть за вами.

   *** Ініціатива – невід'ємна якість будь-якого лідера. Протилежність йому – затягування.

3 способи, як позбутися звички затягувати:
  - Щодня робіть те, що вважаєте за потрібне. Згадайте ті речі, про які вам постійно нагадують, щоб ви їх зробили. Наступного разу не чекайте на сторонні вказівки, зробіть за своєю ініціативою.
  - Щодня знаходите такі заняття, які не звикли робити. Пам'ятайте, що вони мають приносити користь вам та оточуючим.
  - Щодня пояснюйте бодай одній людині цінність ініціативи.

3. Будьте прикладом для наслідування.
  Знання та ініціатива не є єдиним фактором для становлення лідером. Не менш важливим є особистий приклад та вплив на оточуючих. Найпотужніший інструмент, щоб вплинути на оточуючих та змусити слідувати за вами – показувати власний приклад.

Лідер має бути взірцем для наслідування, тому важливо демонструвати високі моральні та етичні принципи у всіх сферах життя як на роботі, так і в особистому житті.

Ви вже дізналися про дві основи лідерства. Так покажіть їхню цінність на власному прикладі. Запишіться на додаткові курси за професією, щоб збільшити знання. Потім почніть застосовувати їх на практиці. Чи не затягуйте, творіть щось незвичне для себе. Після цього люди помітять у вас зміни на краще і захочуть бути такими ж.

    *** "Максимум вимог від себе і лише потім від інших".

  4. Знайте, куди йдете
Щоб стати лідером, також необхідно бачити далі решту на кілька кроків.

Уявіть, що ви власник своєї компанії. Для досягнення успіху вам потрібно бачити і знати, де буде компанія через рік, два і навіть 5 років. Хтось може припускати, що на компанію чекає через місяць чи два, але ви повинні дивитися далі.

Якщо люди раптом відчують, що ви не знаєте, куди і в якому напрямку прямуєте, ваш авторитет одразу впаде. Вони перестануть довіряти, бо кожен хоче розуміти, як сьогоднішні старання його окупляться завтра.

   Покроковий інструктаж, як поставити ціль на кілька років уперед:
  1. Запишіть мету, яку бажаєте досягти за допомогою командних зусиль, але так, щоб лідером у цій команді були ви.
  2. Напишіть час, який даєте собі досягнення мети.
  3. Наприкінці побудуйте маршрут до мети. Наприклад: «Через 5 років наша компанія створить мережу книгарень».

Важливі моменти:
  - Формулюйте цілі точно та конкретно.
  - Секрет мети в тому, що вона має бути амбітною та здійсненною одночасно.
  - Ставте цілі на тиждень, місяць, рік, 5 років.

5. Контролюйте себе.
  П'ята основа, без якої ваше лідерство може запросто зруйнуватися – самоконтроль.

Самоконтроль – це вміння зберігати голову холодною у будь-яких ситуаціях.

Залишайтеся стриманими та зібраними, хоч би що відбувалося. Люди не повинні бачити у вас ознак страху, гніву і сигналів нестриманості.

Не падайте духом, навіть коли все йде на дно. Дивіться у майбутнє, знайте, що погані часи завжди змінюються добрими, фокусуйтеся на вирішенні проблеми та дійте.

P/S: пропонуємо наші статті поради з нашого сайту - як стати оратором, щоб люди вас слухали та чули? І бажанно, Ораторська майстерність та мистецтво мови, також - Як стають успішними?, І обов'язково про Як роботодавці контролюють віддалених працівників? Звісно, якщо ви керівник ...