(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Ознаки хорошого керівника, які помітні вже на першій співбесіді

Як визначити, що перед вами добрий менеджер? Досить складно, погодьтеся. Особливо якщо ви бачите людину вперше, і ця перша зустріч відбулася на співбесіді. Сьогодні ми поговоримо про те, які питання варто поставити і на що варто звернути увагу рекрутеру, якщо він хоче найняти справді гарного керівника.

Як визначити якості керівника?
Хороший керівник — це перш за все лідер. Якими якостями він має?
- Високий рівень інтелекту;
- Організованість;
- Здатність швидко адаптуватися;
- Вміння правильно визначати цілі;
- Розвинені комунікативні навички;
- Вміння приймати самостійні рішення;
- Здатність брати на себе відповідальність.

Саме ці якості необхідно помітити та проаналізувати рекрутеру під час співбесіди. Як це правильно зробити, розповість Немирівський Ігор Борисович бізнес консультант.

1. Обговорення досвіду.
Насамперед потрібно проаналізувати досвід кандидата, отримати конкретні приклади його досягнень та обговорити кейси. Наприклад, відповідь на запитання «Вашому відділу вдалося підвищити продажі та прибуток у компанії. Як? покаже вам визначити, чи справедливо кандидат оцінює свою роль у командних досягненнях.

Всі ми схильні перебільшувати свій внесок у загальний успіх і применшувати його, якщо досягти успіху не вдалося. Зверніть увагу на те, як часто кандидат каже \"ми\", а не \"я\". Після цього, поставте прямо протилежне питання про провальний досвід. Чи візьме кандидат відповідальність на себе і як часто він буде говорити \"ми\"? Відповіді на ці питання розкажуть вам багато про реальні якості керівника. Цікаві поради - Мистецтво ораторської мови: вправи, що допомагають подолати страх.

2. Ситуаційні питання.
Попередній досвід не завжди демонструє всі якості кандидата. Іноді корисно поставити питання, які моделюють певні робочі ситуації, щоб зрозуміти, які якості потенційно може проявляти управлінець. Для цього можна поставити таке запитання: «Директор доручив вам роботу, виконання якої не належить до ваших посадових обов\'язків. Що будете робити?\". Добре, якщо кандидат шукатиме шляхи виконання завдання. Тому що менеджер завжди мислить ширше, не боїться розширювати свої посадові обов\'язки та вчитися новому. Якщо кандидат не прагне знайти шляхи вирішення цієї проблеми та відмовляється що-небудь робити, то, можливо, він насправді не підходить на посаду керівника або йому не цікава ваша вакансія, розповідає Старожукова Інна Альбертівна, бізнес тренер, консультант в бізнесі..

          6 лідерських якостей, на які варто звернути увагу рекрутеру
Поведінка кандидата та його відповіді на запитання можуть продемонструвати деякі лідерські якості керівника.

Отже, він:
1. Не \"губиться\" в екстремальних ситуаціях.
Несподіване питання чи прохання не повинні збивати кандидата з пантелику. Справжній лідер концентрується і шукає прийнятний вихід із ситуації, не втрачаючи при цьому самовладання.

2. Постійно розвивається.
Навіть якщо його зарплата та кар\'єрні досягнення перебувають на гідному рівні, він все одно шукає шляхів розвитку: відвідує тренінги, відкриває для себе нові напрямки діяльності, процвітає в інших сферах. Він постійно працює над собою і це видно з його досвіду роботи чи кількості навчальних курсів у резюме.

3. Не залежить від інших.
Він чинить зовсім навпаки — задає ритм, не боїться брати на себе відповідальність і веде людей за собою. Керівник не звинувачує інших, розповідаючи про свій негативний досвід. Він знає, яке рішення було невірним та працює над тим, щоб така ситуація не повторилася.

4. Чесно говорить як про свої переваги, так і про недоліки.
Він вміє правильно оцінювати себе. Щоб зрозуміти, наскільки чесним є співробітник, рекрутер може провести невеликий тест. Необхідно намалювати квадрат, дати кандидату олівець і пояснити, що потрібно заштрихувати частину квадрата, яка відображає його професіоналізм. Зазвичай квадрат повністю ніхто не заштриховує, а залишає якусь частину порожній. Лідер без проблем розповість, чому він заштрихував постать таким чином і чого йому не вистачає у професійному розвитку, розповідає Наталія Дехтярьова, психолог.

5. Не боїться зазнати невдачі.
Бажання розвиватись у нього набагато більше, ніж страх зробити щось не так. І навіть якщо у нього не вистачає навичок та досвіду, він все одно прагнутиме реалізувати себе. Він може поговорити на вищу посаду або свідомо подавати резюме на вакансію, де більше обов\'язків, ніж на попередньому місці роботи.

6. Знає чого хоче.
Чути себе – важливе вміння для керівника. Це дозволяє йому розвиватися в потрібному напрямку і не витрачати сили на те, щоб підлаштовуватись під інших і реалізовувати їх очікування. Він знає, яке рішення ухвалити в заданих вами ситуаціях і робить це без сторонньої допомоги.

P/S: читайте також такі статті як - як стати найкращим лідером і вести за собою людей? Також, як стати оратором, щоб люди вас слухали та чули? І звісно, основи ораторської майстерності, які рекомендують керівники підприятий України.