Як стати лідером, корисні поради
Як стати лідером у колективі? Це питання було завжди досить актуальним, і залишається таким до сьогодні. Кожна з компаній має свого лідера, при цьому не відіграє ніякої ролі стать даної людини, її національність, особливості характеру та менталітету.
На плечі лідера покладено найбільш відповідальні рішення щодо інтересів певної групи, яку він очолює. Подібні рішення можуть стати ключовим моментом у визначенні характеру та напрямки діяльності колективу.
Дослідження психологів показують, більшість компаній мають негласного лідера. І для цього не обов'язково займати офіційне становище – людина керує командою завдяки своїм організаторським здібностям. Люди готові уважно слухати його і слідувати за ним, а сам лідер часто може не усвідомлювати своїх лідерських якостей.
Між лідерами тих часів та лідерством сучасності є багато спільного, але головна схожість у тому, що така людина, як була, так і залишається особистістю, яка виділяється на загальному тлі, маючи низку наочних переваг.
ТОП 5 корисних порад для тих, хто бажає стати лідером
Порада №1: Самовпевненість.
Саме з цієї якості, яка виконує базову роль, починається шлях кожного лідера. Самовпевненість дозволяє якнайкраще розглянути в людині його позитивні сторони, які часто приховані скромністю, невпевненістю в собі. Але це зовсім не означає, що вдасться зайняти особливе становище в колективі, грізно стукаючи кулаком або голосно заявляючи про себе.
Формування самовпевненості виробляється з урахуванням деяких ключових чинників, які може побачити у собі. Мова йде про:
• бездоганний смак;
• красу;
• склад розуму;
• розвинене почуття гумору.
Маючи хоча б половиною з вищевикладених якостей, людина автоматично починає вірити у себе.
Слід врахувати: набагато простіше втратити віру в себе, ніж отримати її. Щоб уникнути сумних наслідків, необхідно тверезо оцінювати кожну зі своїх невдач і геть-чисто відмовитися від порожнього самобичування.
Отже, можна стверджувати, що саме самовпевненість є основною якістю кожного лідера. А для лірерів, Адвокатська Компанія Ліга Права, пропонує безкоштовна консультація юриста Київ, та по всій Україні.
Порада №2: Зовнішній вигляд.
Тут за основу можна взяти одну просту істину: "Зустрінуть по одягу, а проводять за розумом". Так, звучить це трохи лицемірно і, можливо, не зовсім правильно, але факт залишається фактом – насамперед будь-який об'єкт оцінюється саме за зовнішніми характеристиками. Як хороший приклад можна навести:
• Автомобіль. Його агресивний зовнішній вигляд, непересічні форми та яскраве забарвлення свідчать про швидкість.
• Їжа. Одного погляду на кабачкову ікру недостатньо, щоб визначити її смакові характеристики. Зовсім інша річ, елітна чорна чи червона ікра.
Те саме відбувається і серед людей. Якщо зовнішній вигляд людини вказує на її низький заробіток, створюється враження нудної та непересічної особистості, то позбутися такого образу надалі досить складно.
Найкращим виходом із такої ситуації є перетворення. Достатньо пройтися по модних магазинах, привести себе в порядок, приділити час своїй фізичній формі, і в очах своїх співробітників ви станете зовсім іншою, новою людиною.
Слід врахувати: не треба намагатися стрімголов угнатися за останніми модними тенденціями, адже так можна викликати лише більше непорозуміння оточуючих. Не всі можуть однаково добре виглядати, наприклад, у рваних джинсах. Головне, одягатися зі смаком.
Порада №3: Саморозвиток.
Людину, якій важко підтримувати розмову на ту чи іншу тему, просто не сприймають серйозно. Часто ключову роль лідерстві грає як зовнішній вигляд людини, а й особистість, яка криється його. Важлива багатогранність та розвиненість цієї особистості у різних напрямках. Не погано також розумітися на чомусь більш конкретному. Основні риси, здатні змусити людей побачити в людині серйозну особистість, полягають у:
1. Глибокі знання в будь-якій певній області. Це може бути як музика чи спорт, так і кіно тощо.
2. Харизматичність.
3. Хорошій освіті.
4. Солідної заробітної плати.
5. Добре розвиненому кругозорі.
Для кожного з вищезгаданих пунктів характерні свої особливості, які допомагають привернути людей до своєї особистості.
Слід врахувати: розпочати саморозвиток необхідно з пізнання себе. До людини, для якої не властиво зупинятися на досягнутому, завжди тягнуться люди.
Якщо Вам, як керівнику в компанії, понадобиться - оскарження рішень податкової Київ, чи в Україні, наші послуги безкоштовні.
Порада №4: Почуття гумору.
Люди, які не обділені почуттям гумору, завжди оточені особливою увагою до будь-якої компанії. Погодьтеся, адже важко ігнорувати по-справжньому комічні ситуації чи фрази.
Але при цьому важливо не переступити певну межу, заслуживши невтішну репутацію «клоуна». Звичайно, якщо людину це влаштовує, то тут немає нічого поганого. Але якщо є бажання відчувати як постійне увагу, а й серйозне ставлення себе, то жартувати слід у міру.
Слід врахувати: половиною будь-якого гарного жарту є її подача, і лише у другій її частині викладено зміст. Те, що людина намагається виглядати смішною в самих безглуздих ситуаціях, зрештою, погано позначається на її репутації, до неї просто перестають серйозно ставитися.
Порада №5: Харизматичність.
Харизма є єдиною якістю, розвиток якого може послужити серйозним каменем спотикання.
Як правило, люди харизматичні вже у народження. Ця якість може бути виражена в:
• незвичайний зовнішній вигляд;
• формі одягу, що викликає;
• ексцентричній поведінці;
• будь-які дива.
Але все перелічене сприймається людьми лояльно, оскільки це є частиною образу, що закріпився за людиною. Саме він викликає інтерес до певної особистості в очах оточуючих, роблячи саме вас!
P/S: Також корисні поради - Як стають успішними? А також, Підприємець – це не професія, а стан душі, буде дуже цікаво про це дізнатись.