Підприємець – це не професія, а стан душі
За короткий час компанія «Бізнес-центр «Національний» досягла високого рівня якості обслуговування клієнтів і наразі є однією з найбільших українських організацій, що спеціалізується на консалтинговій підтримці вітчизняних та зарубіжних фірм. Кореспондент «ДВ» зустрівся з її генеральним директором С. Н. ГРАДІЛЕМ.
Сергію Миколайовичу, які основні напрямки діяльності вашої компанії?
- До них слід віднести організацію та проведення семінарів, міжнародних конференцій, відкритих та корпоративних тренінгів. З 2001 року ми провели близько 700 семінарів та тренінгів з різних тематичних напрямків. Нами розроблено такі основні тематики семінарів:
- регулювання взаємовідносин із контролюючими органами;
- Регулювання земельних питань;
- менеджмент персоналу;
- стратегічний менеджмент;
- фінансовий менеджмент;
- Захист інтелектуальної власності;
- правовий та організаційний захист комерційної таємниці;
- маркетингові дослідження;
- бізнес-розвиток;
- інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність;
- Впровадження систем менеджменту якості;
- формування іміджу організації за допомогою ЗМІ;
Навчання у нашому Центрі проводить команда з найкращих професіоналів-експертів. Минулого року відбулися три міжнародні конференції на теми: «Практика організації дистрибуції закордонних, у тому числі російських, товарів в Україні», «Практичні аспекти реалізації права на землю в Україні: особливості, проблеми та шляхи їх вирішення», «Створення аквапарків в Україні . Інвестиції, технології, перспективи.
У проектах нашого Центру взяли участь представники понад трьох тисяч вітчизняних та зарубіжних компаній, міністерств та відомств України, юридичних, аудиторських, консалтингових фірм, банків та страхових компаній.
*** Пропонуємо переглянути онлайн корпоративний тренінг з продажів, а також, відео тренінг Тайм менеджмент та Принципи Делегування, нові технології і можливості для Вас і вашого бізнесу.
- Як ви вважаєте, чи може будь-яка людина стати підприємцем?
- Підприємець – це певний тип характеру, мислення та ставлення до життя. Ними стають буває і в 18 і 60 років. У когось виходить, в інших – ні. На мій погляд, основними якостями підприємця мають бути:
1. Обдумане та раціональне бажання ризикувати. Поріг сприйняття ризику у кожного різний: один трамваєм «зайцем» не поїде, інший на гору піднімається без страховки. Підприємець не належить до жодної з цих категорій. Обдуманий ризик той, який добре прорахований, де передбачено можливі проблеми та плани їх вирішення.
2. Внутрішня готовність до будь-яких зовнішніх змін. Професійний підприємець не розслабляється у ситуації, де йому особливо комфортно. Тобто він завжди передбачає які завгодно події і будь-якої хвилини готовий до кардинальної зміни плану дій.
3. Схильність до нововведень та інновацій. Справжній підприємець працює на перспективу. Один проект у нього розпочато, другий – у розробці, а третій – в умі.
4. Вміння втілити свою ідею в життя – найцінніша якість підприємця. Створити тактичний та стратегічні сценарії власних дій, прорахувати та обміркувати весь ланцюжок конкретних практичних кроків, вистояти на кожному етапі та довести справу до кінця. Тут дуже потрібна завзятість. Адже чого варта лише одна реєстрація підприємства, інші формальності. Буває, що перший етап триває кілька років.
5. Талант. Підприємець – людина обдарована, здатна жити лише своїм проектом, жертвувати всілякими життєвими благами, не опускати руки перед труднощами, уперто рухатися до поставленої мети.
- Що важливіше для підприємця: імідж чи прибуток?
– Якщо він не піклується про імідж особистий, свого бізнесу, офісу, його співробітників, то доходи такого бізесмена можуть бути набагато меншими за заплановані. У нього не повинно бути другорядних справ. Все для нього – найголовніше та найважливіше.
– Згодом кожен підприємець підходить до етапу набору персоналу для ведення бізнесу. Яким має бути ставлення підприємця як керівника до своєї команди?
– Ніколи не намагайтеся простежити до кінця роботу своїх підлеглих, контролювати кожен їхній крок. Не намагайтеся викрити їх, викрити в обмані чи недбалості. Час та робота в команді розставить все по місцях та несумлінність, некомпетентність завжди вийдуть на поверхню. А Ви зберігайте найцінніше: час, повагу до себе та оточуючих, здоров'я. Але перш ніж набирати персонал, формувати команду, отримати статус управлінця, навчитеся керувати собою. І тільки тоді Ви будете чудово керувати ситуацією. Інтуїція у бізнесі багато в чому визначає сам бізнес. Передбачте. Відчувайте. Будь-яке рішення приймайте, спираючись на особистий досвід, знання, інтуїцію. Якщо кандидат у вашу фірму з першої хвилини заявляє, що все знає, все вміє і на все згоден, що він багато коштує — краще не долайте. Або він нічого не може, або за короткий час все одно звільниться.
- А кому, на вашу думку, протипоказане підприємництво?
– Підприємництво – це стиль життя, що передбачає певний ритм, обмеження та обов'язки. Звалювати цей тягар на себе не рекомендується тому, хто:
- не схильний до самоосвіти;
- воліє стабільну зарплату, регулярні вихідні та відпустки;
- схильний до тактичної, а чи не стратегічної роботі, тобто працювати під керівництвом іншу людину;
- навіть частково не хоче пожертвувати спілкуванням із сім'єю та друзями, своїми захопленнями.
Якщо людина не готова постійно думати про свою справу, шукати виходу з проблем, що виникли, постійно вчитися - краще і не починати ставати підприємцем. На своїй практиці знаю, що найкращий спосіб захисту – напад. Ви потрапили у важку ситуацію, не можете вчасно повернути борги, чекає неприємна розмова з вашим співробітником, колегою, компаньйоном – не намагайтеся від цього втекти чи проігнорувати. Тільки вперед! Поясніть. Доводьте. Переконуйте. Вимагайте. Домагайтесь.
Звідси висновок: кожен із нас добре працює на тій роботі, яку виконує із задоволенням. Головне – правильно її вибрати.
P/S: Пропонуємо корисні статті для бізнесу, Що таке неймінг? Неймінг як важливий етап створення бренду, А також, Як збільшити продажі в кол-центрі?