(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Як досягти успіху в житті?

Багато хто мріє досягти успіху, маючи на увазі під цим становище в суспільстві, кар'єрні досягнення чи фінансову незалежність. При цьому люди не до кінця розуміють, що ховається за цим поняттям. Що таке успіх і як його досягти, розповіли автори книг про самореалізацію Діпак Чопра, Річард Бренсон та Тімоті Сайкс.

Що таке успіх і чим він відрізняється від успішності?
Що таке успіх? Успіх - це позитивний результат дій, успіх у досягненні поставленої мети. Ціль може бути поставлена в будь-якій життєвій сфері. Наприклад, у бізнесі та кар'єрі, у підкоренні вершини, у будівництві будинку або у п'ятничній грі у покер із друзями.

  Під словом "успіх" часто мають на увазі суспільне визнання, що отримується від оточуючих, або можливість вести спосіб життя, який відповідає особливостям особистості та сприяє її гармонійному розвитку. Багато людей ототожнюють його з багатством, достатком та фінансовою незалежністю. Автор бестселера "Сім духовних законів успіху. Як втілити мрії в реальність" Діпак Чопра вважає, що матеріальна складова – лише один із аспектів успіху. На думку гуру, це поняття включає захопленість життям, енергійність, міцне здоров'я, творчу свободу, умиротворення розуму, відчуття добробуту та глибокі взаємини. Складовими успіху вважатимуться емоційну і психологічну стабільність.

  Підтверджує цю думку мільйонер і автор бестселера "До біса все! Берись і роби!" Річард Бренсон. Бізнесмен стверджує, що гроші – поганий показник успіху. Матеріальні цілі тимчасові та ілюзорні. Прагнучи отримати у власне володіння будинки, яхти та великі суми грошей, люди витрачають даремно життя. Відчуття безглуздості досягнутих цілей (багатство за всяку ціну, наприклад) і дурість колишніх переконань наздоганяє людину наприкінці життя. Після чого слідує розчарування, скорбота та депресія, оскільки життя пройшло у боротьбі за матеріальний успіх.

Кандидат філософських наук Тетяна Конюхова вважає, що успіх асоціюється з активністю людини та неможливий без її діяльності, вираженої через акт творіння, досягнення чи завоювання.

Справжнє значення успіху, на думку автора книги "7 навичок високоефективних людей: Потужні інструменти розвитку особистості" Стівена Кові, виходить далеко за межі загальноприйнятих визначень, наприклад, наявності великої кількості грошей чи всіляких дипломів. Його вимірюють кількістю людей, здатних жити краще завдяки тому, що ви створили, адже головний сенс успіху в тому, щоб жити щасливо і робити цей світ кращим для всіх.

Що означає успіх та успішність у житті?
Поняття "успіх" має на увазі результат досягнення певних цілей. Успішність – ширше поняття. Це стійка характеристика особистості, здатність людини домагатися виконання цілей максимально екологічно (не завдаючи втрат своєму внутрішньому світу), перебуваючи при цьому в гармонії з собою і навколишнім світом, паралельно вдосконалюючи свою особистість.

Доктор психологічних наук Наталія Іванова вважає, що у понятті «успіх» фіксуються досягнення у конкретній діяльності. Успішність відображає швидше суб'єктивні переживання та наявність особистісних ресурсів задля досягнення успіху. Воно мінливе, у кожного виникає своє розуміння успішності виходячи з життєвих цілей та потреб.

Що забезпечує людині успіх? Успіх дає людині відчуття задоволеності від досягнення цілей та свого життя в цілому, поважне ставлення з боку оточуючих та стійке фінансове становище. Щоб забезпечити все це і досягти мети, йому необхідно бути терплячим, вміти фокусуватися на поставлених завданнях і бути готовим важко працювати.

Поради, як досягти успіху в житті Більшість так і не досягає успіху. Люди мріють про великі гроші, високу посаду або, наприклад, вийти заміж за принца, не замислюючись про те, як цього досягти. Вони не ставлять собі за мету і не формують плани щодо їх здійснення, а сподіваються прокинутися успішним. Така поведінка помилкова, адже успіх – це щоденна робота над собою та своїм життям.

Як досягти успіху в житті? Щоб досягти успіху, будь то фінансова стабільність, кар'єрні досягнення чи інші цілі, дотримуйтесь таких рекомендацій:
  - Ставте собі конкретні мети. Відомий адвокат та підприємець Тімоті Сайкс радить скласти своєрідну дорожню карту для своєї кар'єри та життя. Визначтеся, чого хочете досягти. Поставте перед собою довгострокові цілі на перспективу та міні-цілі, досягнення яких стане джерелом мотивації для подальшої діяльності.

  - Плануйте щодня. Складіть список справ, які потрібно зробити завтра або протягом певного періоду. Так не пропустіть нічого важливого і бачитимете прогрес у справах. Складіть графік роботи на найближчий період (тиждень, місяць, рік) та дотримуйтесь його. Будьте дисципліновані і не дозволяйте собі лінуватися.

  - Не дозволяйте невдачам зупинити вас. Навіть у найталановитіших і найздібніших людей мало що виходить із першої спроби. Автор бестселера «Живи з почуттям» Даніелла Лапорт рекомендує не зациклюватись на помилках та промахах, а намагатися виправити ситуацію. Намагайтеся доти, доки результат роботи не задовольнить. З кожною новою спробою все більше наближатиметеся до мети.

- Будьте гнучкими і вчіться пристосовуватися до ситуації. Економічна криза, пандемія з її карантинними обмеженнями, воєнні дії у сусідній країні? все це може позначитися на діяльності та вимагати певних змін. Не зупиняйтесь у такий момент. Використовуйте подібні ситуації на свою користь, пристосовуйтесь та йдіть у ногу з тенденціями, змінюйте методи ведення бізнесу.

  - Виявляйте цікавість. Успіх - це постійне зростання та розвиток. Дайте своїй особистості розвиватися, проявляйте цікавість, вивчайте навколишній світ і все, що відбувається довкола.

  - Приділяйте час саморозвитку. Розвивайте креативність, читайте книги, вивчайте іноземні мови, займайтеся спортом. Не зациклюйтесь на чомусь одному, дотримуйтесь балансу між різними життєвими сферами.

  - Вчіться позитивно мислити. Поселіть у своїй голові позитивні думки і постарайтеся позбутися негативу. Він ніколи не приведе до мети.
   - Стати комунікабельною людиною. Це допоможе налагодити необхідні зв'язки, відчути внутрішній комфорт. Виявляйте відкритість у спілкуванні з людьми, ділитесь досвідом та переймайте досвід у інших. При можливості допомагайте оточуючим, і в певний момент відчуєте їхню віддачу.

  - Вчіться прощати. Засновник CEO-проекту Lifehack Леон Хо рекомендує не накопичувати образи та роздратування на недоброзичливців. Не витрачайте енергію на злобу, робіть уроки з того, що сталося, і рухайтеся далі

  - Вірте у свої сили. Більшість людей переконана, що має певні можливості, які мають свої межі. Вони підсвідомо прагнуть уникнути складнощів і втрачають інтерес до виконання непростих завдань. Відмовтеся від такої стратегії та намагайтеся розвивати навички. Вперто дотримуйтесь цілей, вірте у свої сили і працюйте над собою.

  – Дайте собі час. Автор книги «Ключі до успіху» Джон МакКаллум упевнений, що будь-які серйозні досягнення потребують часу та зусиль.

Намагаючись досягти успіху, не забувайте про відпочинок. Хороший відпочинок допоможе зарядитися енергією та свіжими ідеями.

Успіх - досягнення поставленої мети в різних життєвих сферах. Для одних це високе кар'єрне становище, для інших – фінансова стабільність, для третіх – міцне здоров'я та сімейний добробут. Щоб досягти успіху, необхідно ставити перед собою конкретну мету, працювати над собою і не боятися невдач.

P/S дізнайтесь - Як стати сильним лідером? Та хто такий Який ідеальний коуч, в наш час?

Пропонуємо переглянути, відео тренінг Управління запасами товарів та готової продукції, а также, відео тренінг Економічна безпека Закупівля та Склад, що проводить Степченков Ярослав, бізнес консультант, практик.