(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Неймінг як важливий етап створення бренду

Створення нового бренду завжди починається з аналізу конкурентного середовища та ринкового оточення. Дослідження допомагають зробити висновки про особливості сегмента та розробити гіпотези стратегії позиціонування бренду, склавши піраміду бренду.

В основі піраміди лежить інсайт цільової аудиторії. Споживчий інсайт у брендингу - це мотив, який спонукає до покупки. Якість товару, його унікальні характеристики чи цінність споживачам можуть стати важливим чинником. Чинник, у якому базується інсайт, повинен відбито у назві, щоб продукт був коректно позиціонований у свідомості ЦА. Професійна назва акцентує увагу на ключових перевагах і робить бренд привабливим.

Розробка назви нової марки ведеться для пошуку правильної ідеї, яка вирішить стратегічні та маркетингові завдання, якісно диференціює бренд у конкурентному оточенні. Важливість етапу полягає у подальшому впливі назви на успіх бренду, його візуальні константи, комунікаційну платформу та tone of voice. Невдалі асоціації, низька запам'ятовування та зайва складність можу занапастити навіть найперспективніший проект.

Неймінг та фірмовий стиль бренду
Фірмовий стиль встановлює смислову єдність візуальних елементів, що ідентифікують бренд. Як і назва, допомагає виділити бренд у конкурентному середовищі. Виразність, універсальність та оригінальність айдентики збільшує ефективність бренду продукту чи послуги. Візуальні константи відповідають ідеї та цінностям, закладеним у назві та стратегії позиціонування, а отже їх розробка можлива лише після цих етапів.

Цілісне сприйняття бренду неможливе, якщо назва і фірмовий стиль не мають одного характеру. Невідповідність призводять до негативного ефекту та можуть відштовхнути потенційного споживача.

Наприклад, чоловічій назві, в якій переважають тверді приголосні, не може підійти надмірно м'які риси логотипу та пастельна кольорова гама. Фірмовий стиль та неймінг працюють разом над створенням правильних асоціацій та єдністю корпоративної ідентифікації, посилюють конкурентні переваги та впізнаваність продукту чи послуги.

Неймінг та комунікаційна стратегія
Комунікаційна стратегія — це планування соціальної взаємодії зі споживачами та партнерами у вибраних каналах комунікацій, що сприяє успішному маркетинговому просуванню бренду та формуванню позитивного образу. Для повідомлень використовуються медійні носії, кожному з яких відводиться особлива роль просуванні бренду. Комунікаційна стратегія є частиною загального позиціонування бренду та базується на ретельному аналізі ринку, використовує PR, рекламу та маркетинг. Головна мета - збільшення продажу та створення правильного образу.

Неймінг розробляється на основі інсайту, близького до цільової аудиторії та потенційних споживачів. Цьому повідомленню має відповідати і комунікація бренду. Повідомлення буде використано для формування креативної ідеї та створення креативної платформи у рекламному просуванні. Важливо підібрати відповідний тон комунікацій (tone of voice), і назва має пряме відношення до характеру повідомлень, оскільки відображає головні цінності компанії чи продукту, їхнє позиціонування та філософію.

Неймінг та слоган, як основа ідентифікації бренду
Яскрава назва легко запам'ятовується, але ідентифікувати бренд також допомагає слоган. Слоган — це гора майстерності професійного копірайтера, виражена в кількох словах унікальна пропозиція компанії і ключовий елемент комунікаційної стратегії. Тиражування слогану в кількох каналах комунікацій сприяє його запам'ятованості та формуванню необхідних асоціацій.

У процесі розробки назви та слогана слід дотримуватись простого правила — будьте конкретними, говоріть про свій бренд. Необхідно відступити від стандартних, вторинних і повторюваних формулювань. Мета слогана – передати філософію компанії чи продукту, яка відрізняє їхню відмінність від аналогів, через коротке повідомлення, легке і запам'ятовується. Покупець прагне придбати не так продукт, як ідею, можливість належати до особливої групи людей.

Великі бренди стали прикладами того, як потрібно висловлювати своє позиціонування у слогані. Just do it асоціюється лише з Nike, а Think different невіддільно від Apple. У той же час фразу I'm lovin it ресторанів McDonald's можна використовувати в будь-якому контексті, а популярність обумовлена лише агресивною присутністю компанії у повсякденному житті споживачів.

P/S: Пропонуємо переглянути, відео тренінг Нематеріальна мотивація, а також, відео тренінг Переговори у продажах, що проводить Ірина Головньова, психолох, бізнес консультант, коуч.

Також, пропонуємо цікаві статті поради - Який ідеальний коуч?, Як досягти поставленої мети. Як досягти мети? Технології що допомагають у продажах, в періуд кризиса. А також, Що таке неймінг? І Як збільшити продажі в кол-центрі?, нові технології