(044) 233-46-69     123@nbc.ua

Як грамотно керувати працівниками?

Неправильний стиль управління колективом позначається на спілкуванні керівника зі співробітниками та роботі компанії. Грамотно побудована взаємодія – прямий шлях до процвітання. Проте не все так просто, як здається. Підтримка морального духу – складна робота. Як із нею впоратися, розкажуть наші експерти.

Як згуртувати управлінську команду?
Яка ж вона команда, якщо її потрібно згуртувати? Командою нас роблять спільні цілі та завдання, а точніше – спільна робота з досягнення цих цілей та завдань.

Коли у нашій компанії колеги перестали спиратися лише на мої знання та досвід, я зрозумів, що ми досягли певного рівня зрілості і наш колектив став справжньою командою.
Впевнений, на той час співробітники вже відчували мою довіру до них та готовність приймати конструктивну критику на свою адресу.

Я ніколи не був прихильником корпоративних ігор, тим більше щодо управлінської команди.

Що керівник має знати про своїх підлеглих?
Керівник має знати, що насправді думають про нього підлеглі. Для цього мають бути побудовані дуже відкриті та довірчі відносини між співробітниками та керівництвом. Гадаю, спочатку слід знизити рівень непотрібного стресу у менеджерів з продажу, а потім вимагати виконання виконання плану.

Як настроїти спеціалістів на командний дух?
Можна викликати шамана чи бізнес-тренера, які візьмуть із вас гарну суму грошей за спільні ігрові та ритуальні практики. А можна задати тон вашому «оркестру» своїми власними жестами, поведінкою та підтримкою.

Колектив буде слідувати за вами, якщо він відчуває вас підтримку, і копіювати вашу модель поведінки в спілкуванні зі своїми підлеглими. Бажаєте командний дух у колективі? Тоді виявіть до колективу емпатію та довіру.

І яку мотивацію краще використати?
Команда – це різноманітність! Різноманітність особистостей, і у кожної свої мотиватори, амбіції та переживання. Більше того, особистість — динамічне поняття, і мотиватори у вашого співробітника можуть з часом змінюватися.

У всьому необхідний баланс і поміркованість, і мотивації колективу слід знайти золоту середину між мотивацією зовнішньої та внутрішньої.

                                                                                                        УПРАВЛІНСЬКІ ПОМИЛКИ КЕРІВНИКІВ
У чому полягає успіх роботи компанії?
Основа успішного функціонування компанії – налагоджена, ефективна робота персоналу. Уміння налагоджувати процеси комунікації, ставити чіткі завдання та вести своєчасний контроль допоможе будь-якому управлінцю збільшити прибуток компанії у кілька разів без залучення нових інвестицій та партнерів, без створення нової лінійки продуктів чи додаткового набору працівників.

Як згуртувати управлінську команду?
Насамперед на рейки потрібно поставити роботу самого управлінського складу. Перевірте, чи знають ваші керівники свій функціонал і зону відповідальності, чи у них укомплектовані відділи, яка в них плинність.

Важливим показником є взаємодія відділів. Керівники повинні постійно ділитися досвідом, підтримувати зв'язок та взаємодіяти відділами.

Наведу приклад неправильної роботи управлінського складу. Відділ маркетингу запустив акцію, про яку відділ продажів дізнався, коли почали надходити заявки.

Першу годину обробки заявок було втрачено, оскільки відділ продажу не повідомили про запуск акції (факт приходу заявок помітив керівник іншого відділу). Друга година була витрачена на складання алгоритму обробки цих заявок для відділу продажу та інформування менеджерів про умови акції.

Третій годину витратили на тестування гіпотези обробки та виявлення помилок у полі збору заявок (відділ маркетингу забув вказати поле для збору телефонів, з деякими клієнтами не могли оперативно зв'язатися).

У результаті замість вирішення поточних питань та роботи з угодами весь відділ продажу був занурений у термінову акцію.

Які проблеми могли вирішити керівники відділів, якби взаємодіяли одне з одним?

У разі взаємодії керівники відділів могли б узгодити текст розсилки та заздалегідь сповістити про нього менеджерів, перевірити тестування збору заявок та всіх необхідних полів, скласти детальний алгоритм обробки заявок.

Тоді о 9:00 відділ продажу був би готовий до появи заявок та вхідних дзвінків по акційному продукту і міг би починати продаж з 9:00, а не з 12:00, злив достатню кількість лідів.

Для згуртування управлінського колективу влаштовуйте спільні планерки та ставте завдання так, щоб керівники відділів розуміли, що від їхньої спільної роботи залежить не тільки їхнє фінансове та статусне становище, а й зарплата співробітників відділу.

Що має знати керівник про своїх підлеглих?
Для згуртування та злагодженої роботи команди всередині відділу їй повинен керувати грамотний керівник, який ніколи не дасть своїх співробітників образити і знатиме про них усі. Так, все! Не лише професійні компетенції з минулими місцями роботи, а й те, що мотивує співробітника, де і в яких умовах він живе, яка у нього сім'я, як його звати дітей. Для любителів тварин обов'язковим критерієм є знання прізвиська домашнього улюбленця!

Що заважає поступово вивчати співробітника у спілкуванні?
Ми всі люди, а значить, потребуємо спілкування та підтримки. Можна бути впевненим тільки в тій людині, про яку знаєш усе. Знаючи його інтереси та мотивацію, керівнику простіше виставляти завдання та домагатися виконання планових показників.

Навіщо потрібен командний дух?
У вибудовуванні командного духу треба виявити ініціативу та показати співробітникам, що на роботі ми не лише працюємо. Робота займає багато часу в житті будь-якої людини, і вона не повинна бути в тягар.

Командний дух дозволяє людям любити свою роботу. Збирайте колег на круглі столи, вигадуйте командні завдання з цікавими призами за успішне виконання. Ігрова атмосфера швидко згуртує колектив, і вам не доведеться думати про те, як змусити ваших співробітників спілкуватися та вирішувати проблеми самостійно.

Для ефективного керування персоналом використовуйте прозору систему мотивації. Кожен співробітник повинен розуміти зону відповідальності іншого співробітника та його мотивацію. Це необхідно для його подальшого кар'єрного зростання співробітника та розуміння принципів роботи того чи іншого спеціаліста.

Якщо ви є прихильником закритої системи мотивації, зробіть її зрозумілою та простою для співробітника, якому вона направлена, а загальні призи та премії афішуйте.

P/S:  Ми пропонуємо цікаві статті поради:
 Для девчёнок - Как влюбить в себя парня проверенные способы?
Треба знати - Як досягти поставленої мети. Як досягти мети?
 І Як стати успішним фрілансером, без досвіду та з нуля?
А також, від наших коллег:

Пропонуємо Як створити відділ продажу?
 Также  Где найти нормальных продавцов?
 И конечно же  Как правильно построить систему продаж?